zbiorka m

W dniach od 20 do 31mmarca 2017 SZKOLNE KOŁO CARITAS organizowało akcję charytatywną OPATRUNEK NA RATUNEK.

Zebraliśmy cały karton opatrunków, strzykawek, bandaży i kompresów.

WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO NASZEJ AKCJI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

  • 20170331_080918
  • 20170331_081008
  • 20170331_081020

SZKOLNE KOŁO CARITAS PRZYŁĄCZYŁO SIĘ DO AKCJI „Opatrunek na ratunek”.
Zbiórka potrwa do końca marca.

plakat opatrunek na ratunek

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne? W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą na misje paczki to zawsze wielka radość i święto.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi? Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach podkreślają, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Wigilia dla samotnych

21 grudnia w naszej szkole odbyła się tradycyjnie WIGILIA DLA SAMOTNYCH. Organizatorzy: Caritas, Sołtysi oraz nasza społeczność szkolna.

 

Św. Marcin na koniu

19 listopada obchodziliśmy szkolne Marcinki. Już tradycyjne zaczęliśmy w kościele pw. św. Mikołaja w Żyrowej mszą świętą. Po mszy wszyscy zebrani zaproszeni zostali przez uczennicę kl.4 Julię Rucińską w przebraniu św.Marcina” do obejrzenia życiorysu świętego oraz do przemarszu ulicami Żyrowej. Marcin konno prowadzony przez p. Lepicha (właściciela konia), za nim uczniowie z pochodniami, a następnie cała społeczność szkolna, czyli dzieci z lampionami i ich rodziny. W szkole na wszystkich czekały przepyszne „rogaliki marcińskie” ufundowane przez Szkolne Koło CARITAS. Wszystkim zaangażowanym oraz wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.