Żyrowa, 8.10.2019r.

Szanowny Gościu!

      Niedawno dowiedzieliśmy się,  że 9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Ponieważ tego dnia  rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października, chcieliśmy przypomnieć wszystkim goszczącym na internetowej stronie naszej Szkoły o tej tradycyjnej i cenionej formie korespondencji, powoli już zapominanej i wypieranej przez smsy i e-maile.  Niektórzy z nas (klasy I-III) dopiero poznali podczas lekcji języka polskiego zasady pisania listów i po raz pierwszy napisali list. Inni (klasy IV -VIII) w ubiegłym roku dołączyli do akcji pisania listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski, ogłaszanej od 2009 roku przez charytatywną organizację Marzycielska Poczta. Wspólnie napisaliśmy i wysłaliśmy listy oraz pocztówki do Tych, którzy na nie czekają.

      Wierzymy, że nasze listy wywołają szczery uśmiech na ich twarzach i pozwolą przez chwilę zapomnieć o codziennych smutkach. Zrozumieliśmy też, że pisanie listów to zupełnie „inna bajka” niż przesyłanie wiadomości drogą elektroniczną.

       Zachęcamy do napisania listu każdego, kto potrafi pisać. To nie kosztuje wiele wysiłku, a dostęp  do portalu www.marzycielskapoczta.pl mają wszyscy. Łapcie więc za długopisy i razem z nami nieście radość innym, przy okazji kultywując piękną tradycję.

 

   Uczniowie ze szkoły podstawowej w Żyrowej

    i Bożena Majka